Yin Yoga

v rozvrhu od září 2023

Klidná a jemná forma jógy, zaměřená na nejhlubší tkáně lidského těla, pojivové tkáně – klouby, vazy, fascie, kosti a šlachy.

 

Specifické asány, jsou praktikovány pouze v sedě a leže a trvají 3-5minut. Abychom se v pozicích cítili pohodlně, využíváme blocky a deky, kterými lze vypodložit různé části těla. Tím dochází ke snížení napětí, uvolnění a relaxaci.

Praxe je pomalá v rytmu přirozeného dechu, stále ve stejném zatížení, kdy svalová tkáň zcela relaxuje a do těla proudí energie (chi).Jemně a nenásilně tak podpoříme přítok výživy do pojivových tkání. Necháme působit dráhy meridiánů a myofascií ve spojením se všemi čakrami. Průtok krve je tímto rychlejší a to má za následek energizující účinek na tělo, dodává  vnitřní klid a sebelásku,  získáváme rovnováhu, bojujeme se stresem a úzkostí.

Yin yoga je  vhodná jak pro úplné začátečníky s jógou, taktéž i těhotné ženy pro uvědomnění  si seba sama, zklidnění a relaxaci tak pro pohybově zdatnější, jako doplněk k jiným druhům jógy zaměřeným spíše na jangovou  podstatu (zaměřenou na sílu a svaly), stejně tak jako doplněk k jiným formám cvičení, či běhání. Slouží k vyrovnání aspektů jing a jang, které jen spolu do života vnášejí vyváženost a harmonii.

Doporučení

Yin yoga se cvičí v pohodlném, teplejším oblečení naboso

Z hygienických důvodů je vhodné mít svoji podložku, či protiskluzovou deku na podložku, popř. bločky, bolstery na podložení a zpříjemnění polohy v asánách. Jinak jsou zdarma podložky a bločky k zapůjčení. Dále je dobré mít malý ručník, láhev na vodu a na závěrečnou relaxaci teplé ponožky či deku, dle Vašich potřeb

Je vhodné cvičit s prázdným žaludkem, minimálně 1 hodinu před lekcí prosím nejezte a nepijte alkohol. Kouření před i po lekci není vhodné

Termíny lekcí :

* od října 2022 opět v rozvrhu

* min. účast na lekci je 5 klientů (vytopení místnosti)

 

 

YIN JOGA BRNO MEDLÁNKY

Nenašli jste co jste hledali? A co třeba osobní trénink s našim trenérem…

Zjistěte si více informací

MoveGym

V Újezdech 7
621 00 Brno - Medlánky
(není korespondenční adresa)

xvideis.cc pornhub ponhub.pro